Huzur Mh. Çamlıca Cd. No:9/A Ümraniye-İstanbul +90 (0216) 634 33 30
Hızlı Teklif Al

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular ?

Otto Mobil Oto Servis, her marka araca hizmet verebilen, özel otomobil servis firmasıdır.Ümraniye Oto Sanayi sitesinde 800 m2 lik servisimizde test cihazları ve servis ekipmanları sayesinde aracınızın markası ne olursa olsun müşteri memnuniyeti doğrultusunda servisimizden kusursuz hizmet alabilirsiniz.
Siz rahat edin diye 7/24 servisimizi açık tutuyoruz. Yolda kaldığınız zaman çekicimizi gönderiyoruz.
Periyodik bakım için oto sanayiye gitmek istemediğinizde biz aracınızın bulunduğu yere gelip aracınıza periyodik bakım yapıyoruz.

Daha başka neler mi yapıyoruz! Sizi servisimize bekliyoruz.

Başka bir arzunuz olursa Otto Mobil Oto Araç Servis ekibi olarak biz her zaman burdayız.

1. OTTO MOBİL SERVİS'TE YAPILAN İŞLEMLER GARANTİLİ Mİ?

Kaliteli parçalar kullanmamız bize yapılan işlemlerle ilgili 1 yıl / 10.000 km garanti imkanı vermemizi sağlıyor. Yapılan işlemlerle ilgili herhangi bir sıkıntısı yaşanması durumunda direkt olarak hatalı üretim olan parçayı değiştirip ana üreticiye parça testine yolluyoruz. Garanti koşulları detaylarını http://ottomobilservis.com linkinden inceleyebilirsiniz.

2. GARANTİSİ OLAN ARACIMI ÖZEL SERVİSE GÖTÜRÜRSEM GARANTİSİ BOZULUR MU?

Üreticinin verdiği talimatlara uyulur ve orijinal parça kullanılırsa garanti kapsamında devam eder. Ottomobilservis olarak orijinal parça kullanmaktayız.

3. ARACIMI HANGİ PERİYOTLARDA BAKIM YAPTIRMALIYIM?

Ürün kullanım kılavuzunuzda ki yönergelere göre hareket etmeniz önem arz eder. Normal şartlarda binek araçlarda 10 ila 15 bin km veya 1 yıldan sonra yaptırmanız aracın randımanlı çalışması ve daha büyük arızalara sebebiyet vermemek için ihmal edilmemeli. Bu sorunun cevabı; aracın marka ve modelinin yanı sıra benzinli veya dizel oluşu, aracı kullandığınız yolun nitelikleri(düz ya da engebeli,çakıllı zemin), kullanım kalitesi gibi faktörlerden etkilenir. Ancak kabaca söylersek benzinli araçlarda 10-15.000 km’de, dizelde ise 10.000 km’de periyodik bakım yaptırmak gerektiğini söyleyebiliriz.

4. SERVİSLER GELİP KAPIDAN ALIP BAKIMI YAPIP GERİ GETİRİYOR. NEDEN OTTO MOBİL SERVİS KULLANAYIM?

Mobil Oto Servis’i yoğun şehir hayatındaki araç sahiplerini rahatlatmak için kuruldu. Verilen vale hizmeti de aynı doğrultuda sağlanıyor. Valeye karşı avantajlarımızı;

-Arabanızı başka birisine vermiyorsunuz,
-Servise gidip gelirken yakıt tüketimi olmuyor,
-Arabanız trafikte gezerek kaza riskine girmiyor,
-Kapınızın önünde yapıldığı için istediğiniz zaman inip ne yapıldığına bakabiliyorsunuz,
-Ve kullanılan parçalar, motor yağı ve yapılan işlemler, hepsi gözünüzün önünde ve tamamen kontrolünüz dahilinde oluyor. Yani kontrol sizde 😉

5. ARACIMA PERİYODİK BAKIMDA NELER YAPILIYOR?

-Yağ filtresi değişimi
-Motor yağı değişimi
-Yakıt filtresi değişimi
-Polen filtresi(Klimalı araçlarda)
-Frenlerin bakımı ve kontrolü,
-Soğutma suyu kontrolü, (antifriz ölçümü yapılır, gerekliyse yenilenir)
-Far ayarı,
-Ön takım kontrol,
-Lastiklerin hava basıncı ve diş kontrolü,
-Şase ve kaportanın gözle kontrolü,

6. KONTROLLER SONRASINDA YAPILACAK EKSTRA İŞLEM VARSA NE YAPILIYOR?

Bakım işleminde sadece filtre ve yağ değiştirip bırakmıyoruz. Araç genel kontrolden geçerek bilgisayara bağlanıyor ve sonucunda size bir durum raporu çıkarıyoruz. Burada da örneğin ek olarak balatanızın da değişmesi gerekiyorsa müşterimize bilgisi veriliyor, birlikte bakılıp neden değişmesi gerektiği açıklanıyor ve müşterimiz için uygun olması durumda ek bir sefer ile aracın eksiklikleri gideriliyor. Eksikleri tamamlayıp parasını istemektense tüm süreci şeffaf yapıp müşterimizin kontrolüne bırakıyoruz.

7. KAPIDA BAŞKA FİYAT ÇIKARMAYACAKLARINI NEREDEN BİLECEĞİM?

Otto Mobil Oto Servis olarak müşterilerimize yapılacak işlemlerle ilgili fiyatı verip işlemleri öyle yapıyoruz. Yani aldığınız paket içerisinde olan işlemlerin fiyatının değişmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Ancak arabanızın kontrollerinde çıkabilecek başka işlemler normal bir serviste nasıl değerlendirilip yapılıyorsa biz de de o şekilde yapılıyor. Örnek olarak kontrollerde bujilerin de değişmesi gerektiği tespit edilirse bakım fiyatının haricinde ek bir ücret dolayısıyla çıkıyor. Yani arabanızın başka bir eksiği çıkmazsa aldığınız bakım fiyatının değişme şansı yok.

8. ARABAMIN BAKIMI YAPILIRKEN BAŞTA ÇEVRE KİRLİLİĞİ OLUŞABİLİR. YAĞ AKINTISI VS GİBİ.

Ottomobilservis olarak plazaların, sitelerin veya AVM’lerin otoparklarında ve sokaklarda, müşterilerimizin evlerinin önünde hizmet veriyoruz. Bu nedenle kullandığımız ortamın temizliği müşteri memnuniyetini sağlayabilmemiz için çok önemli. Atık yağları ve çıkan parçaları saklama kaplarına koyarak imha ettiriyoruz. Çalışma sonrasında herhangi bir kirlilik bırakmayacak şekilde çalışmalar yapılıyor. Her müşterimizin aracıyla ilgili işlem yapılmadan önce de aracın koltukları, vitesi ve direksiyonu koruma kılıflarıyla kaplanıyor.

Sorularınız İçin ?